کنتاکتورهای الکتریکی تیپ LC1F

این وسیله یک کلید الکترومکانیکی بوده که دارای دو بخش شامل پلاتین های قدرت ، فرمان و بوبین می باشد. ساختار بدنه ی آن از پلاستیک فشرده ی مخصوص و قسمت پایین بدنه و صفحه ی کف آن از جنس آلومینیم آلیاژی ساخته شده است که عمل دفع حرارت حاصل از بوبین و هسته را نیز انجام می دهد.

 با اعمال ولتاژ به بوبین انتقال جریان AC یا DC از پلاتین های قدرت تا توان نامی آن امکانپذیر می شود ، بوبین این کنتاکتورها با ولتاژهای ۲۲۰ یا ۳۸۰ ولت AC به صورت دو سیمه تولید می شود. در کنتاکتورهای ۱۱۵ ، ۱۵۰ ، ۱۸۵ و ۲۲۵ آمپری بوبین و هسته آن ها AC می باشد و میکروسوئیچ تعبیه شده روی بوبین امکان استفاده از پلاتین N.O را جهت مدار  فرمان فراهم می سازد.

 در کنتاکتورهای ۲۶۵ ، ۳۳۰ ، ۴۰۰ ، ۵۰۰  ، ۶۳۰ ، ۸۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ آمپری با اعمال ولتاژ ۲۲۰ یا ۳۸۰ ولت AC به بوبین با به کارگیری برد الکترونیکی تعبیه شده در آن ، جریان به DC تبدیل می شود ، سیم پیچ بوبین نیز که از دو حلقه ی متداخل ساخته شده است با اعمال این ولتاژ باعث اتصال پلاتین های قدرت کنتاکتور با شتاب زیاد می شود پس از این با وصل شدن کنتاکتور جریان یکی از حلقه های سیم پیچ به وسیله ی میکروسوئیچ قطع می شود و ضمن پایداری کامل اتصال ، مقداری از جریان بوبین کاسته می شود. اشباع شدن هسته ی DC باعث می شود حتی در صورت تغییرات ناگهانی ولتاژ ، اتصالی امن و بدون قطع و وصل و لرزش بین بوبین و هسته داشته باشیم به طوری که با کاهش ولتاژ تا حد ۹۰ ولت همچنان پایداری اتصال حفظ می شود.

   جنس پلاتین های قدرت و فرمان از ترکیب نقره و اکسیدروی ساخته می شود و تیغه ی پلاتین ها از مس آلیاژی است ، یک عدد پلاتین کمکی N.O روی بوبین تعبیه شده است همچنین جایگاهی مناسب بر روی کنتاکتور برای نصب انواع پلاتین های کمکی یا تایمرهای پنوماتیکی وجود دارد.